Farma Semice - prodej masa plemene Limousine

Náš nejlepší býk v I.turnusu 2021

Frančesko písecký - ILI 052

86 bodů za exteriér

Kontaktujte nás

TELENÍ V PLNÉM PROUDU

Kontaktujte nás

Nacházíme se v Píseckých horách

Farma Semice

Hospodaříme v režimu ekologického zemědělství.

CHOV A PLEMENO Kontaktujte nás

Kvalitní maso z Píseckých hor.

Vyzrálé hovězí maso

Prodej masa Kontaktujte nás

Aktuálně z farmy

Obrázek k článku Prodej plemenných zvířat

Prodej plemenných zvířat

14. 09. 2020

18.10.2021 proběhnou základní výběry plemenných býků odchovaných u nás na farmě. V nabídce máme 15 býků z toho dva homozygotně bezrohé.

Prodej zvířat

Vítejte na Farmě Semice

nacházející se v Jihočeském kraji nedaleko historického města Písek v obci Semice v krásné krajině Píseckých hor. Naše farma se zaměřuje na chov masného plemene Limousine. Zvířata jsou chována pastevně. V zimním období v zimovišti v nově zrekonstruovaných stájích.
Na naší farmě realizujeme jak inseminaci, tak i přirozenou plemenitbu masného skotu plemene Limousine. Zabýváme se produkcí plemených býků i plemenných jalovic. Odchov plemeníků realizujeme jak prostřednictvím Odchovny plemenných býků Cunkov s.r.o., tak i odchovu u chovatele. Ročne vyprodukujeme 30 plemených býků a jalovic.

img

Newsletter do vašeho e-mailu

Chcete být informováni o prodeji masa, nebo jiných novinkách z Farmy Semice?
Pošlete nám e-mail.

O Limousinském skotu

Plemeno vzniklo v limousinské oblasti jihozápadní Francie v 17. století, kde bylo plemeno využíváno k tahu. K této práci byla vybírána zvířata velkého tělesného rámce, s velmi dobře vyvinutou svalovinou a pevným postojem, která byla schopna velké zátěže i přes poměrně jemnou kostru. Díky tomu se plemeno Limousine vykazuje jatečnou výtěžností kolem 60 % při zachování špičkové kvality masa.
Limousinský skot je masné plemeno červené barvy se světlejším odstínem srsti okolo mulce, očí a na distálních koncích končetin. Plemeno se vyznačuje dobrou chodivostí a pastevní schopností. Krávy vykazují dobré mateřské vlastnosti a jsou dostatečně mléčné. Předností je dobrá plodnost s příznivým mezidobím, dlouhověkost, a především snadnost telení.

Prodej plemenných zvířat